Meist


Meeldiv tutvuda! Mina olen Simon, Nelikaare kiriku pastori kohusetäitja. Saaremaa on mo arust parim koht, kus elada. Et päris saarlaseks saada otsustasin ma 2019. aastal abielluda saarlasega, mo armsa Kretega. Olen muidu pärit Taanist, olles taanlasest ema ja šveitslasest isa poeg. Hariduse poolest on mul bakalaureusekraad Piibliõppes Austraaliast ja magistrikraadi informatsiooniarhitektuuris Taanist.

Peale minu abikaasa ja oma töö meeldib mulle jalgpalli mängida ja šokolaadi süüa. Minuga saab ühendust võtta meili teel: simon@nelikaare.ee

EKNK

Nelikaare kogudus on üks EKNK ehk Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku kogudustest. EKNK on 1991. aastal asutatud kristlikke kogudusi ühendav organisatsioon, kes oma tegevuses lähtub piibellikest põhimõtetest ning väärtustab isiklikku suhet Jumalaga. EKNK alla kuulub 35 kogudust Eesti eri paigus.

Nelikaare ajalugu

See vaimulik liikumine sai alguse kaua enne koguduse sündi, millega olid väga tihedalt seotud vennad Tannar Henno, Kalle ja Vello Usin, Leevi ja Taavi Väli, Tarmo Väer ja Valter Rooso. Nad käisid koos palvetamas ja Jumala Sõna jagamas, kuni valmis spontaanne otsus alustada evangeelsete koosolekutega. Eestvedajaks oli Kalle Usin.

Verstapostid

2021
Simon Graf sai pastori kohusetäitjak
2021
Renoveerimise koguduse saali
2009
Alur Õunpuu sai koguduse pastor
2008
Sõna "Nelikaare" lisandus koguduse nimele mitteametlikult
1994
Kogudus hakkas kohtuma endise Nõukogude Liidu piirivalve klubihoones
1991
Vello Usin sai Kuressaare Kristlik Vabakoguduse esimene pastor
0
Koguduse liiget
0
tegutsemisaastat
0
Osadusgruppi
0
ruutmeetrit pinda

Alur Õunpuu sündis Laur ja Elna Õunpuu esimese lapsena 17. aprillil 1972 Saaremaal. Ta kasvas üles mittekristlikus peres, kus ei räägitud Jumalast suurt midagi. Kuid tema vanatädi oli sügavalt usklik inimene, kes oli Kuressaare Baptisti koguduse liige. Oma eestpalvetes kandis ta Alurit aastaid ja rõõmustus oli suur, kui ta palvele vastati. Nii on see vaimulik pärand kandunud põlvest põlve.

Aluri lapsepõlv möödus Saaremaal, samuti kooliaastad kuni 8–nda klassi lõpetamiseni. 1987 aastal suundus ta kolmeks aastaks Tallinna, omandama ehitustisleri elukutset. Tagasi Saaremaale tuli ta peale kooli lõpetamist 1990 ning elab ja töötab seal tänaseni.

Elu suurim muutus leidiski aset Tallinnas 23. jaanuaril 1990. Alur ise meenutab seda aega, öeldes: “Midagi ei ole selles maailmas juhuslikku. Jumal näeb inimese elu, algusest lõpuni ja Tal on plaan igaühe jaoks. Et seda plaani teada saada, peab midagi toimuma Jumala ja inimese vahelises suhtes. Olin 18 aastane ja minu elu oli jooksnud karidele. Siis kutsuti mind Oleviste kirikusse sõnumiga, et Jumal suudab mind aidata. Sellel õhtul ma parandasin meelt ja palusin Jeesust oma südamesse tulla. Toimus tõeline elu muutus ja sellest õhtust alates olen näinud, et Jumalal on tõesti oma plaan minu elu jaoks!”
Alur ristiti Oleviste kirikus 11.05.1990, pastor Ülo Meriloo poolt.
Tulnud tagasi Saaremaale võttis Alur osa siinsetest vaimulikest koosolekutest ja üritustest. Üsna varsti liitus ta Kuressaare Vaba Kogudusega, millest tänaseks on saanud Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Kuressaare Nelikaare Kogudus.
Õppides ja kasvades siinsete vaimulike töötegijatega koos on ta kujunenud selliseks, kellena me täna teda tunneme.
Alur Õunpuu on teeninud koguduses, osadusgrupi juhina, noortetöö juhina, juhatuse esimehena, võtnud osa erinevatest Piibliõppe koolitustest ja kursustest.
Alur on lõpetanud EKNK Diakonikooli ja ordineeritud diakoniks 26.04.2009 piiskop Ago Lilleorg, praost Taavi Väli ja pastor Vello Usina poolt. Pastorikooli on Alur lõpetanud Tartus. Täna teenib ta EKNK Kuressaare Nelikaare Kogudust vanempastorina ja 2016 a. märtsist ka kogu EKNK-d kiriku juhina. 23.03.2019 pühitseti EKNK Keskuses Tallinnas Alur Õunpuu uueks EKNK piiskopiks. Pühitsustalituse viisid läbi piiskop Ago Lilleorg ja piiskop Märt Vähi.
Alur on abielus, abikaasa Marviga on neil neli last, poeg Jan ja tütred Kristiine, Käti ja Lisanna.