Vanempastor

Alur Õunpuu sündis Laur ja Elna Õunpuu esimese lapsena 17. aprillil 1972 Saaremaal. Ta kasvas üles mittekristlikus peres, kus ei räägitud Jumalast suurt midagi.  Kuid  tema vanatädi oli sügavalt usklik inimene, kes oli Kuressaare Baptisti koguduse liige. Oma eestpalvetes kandis ta Alurit  aastaid ja rõõmustus oli suur, kui ta palvele vastati. Nii on see vaimulik pärand  kandunud põlvest põlve.

Aluri lapsepõlv möödus Saaremaal, samuti kooliaastad kuni 8–nda klassi lõpetamiseni. 1987 aastal suundus ta kolmeks aastaks  Tallinnna, omandama ehitustisleri elukutset. Tagasi Saaremaale tuli ta peale kooli lõpetamist 1990 ning elab ja töötab seal tänaseni.

Elu suurim muutus leidiski aset Tallinnas 23. jaanuaril 1990. Alur ise meenutab seda aega, öeldes: “Midagi ei ole selles maailmas juhuslikku. Jumal näeb inimese elu, algusest lõpuni ja Tal on plaan igaühe jaoks. Et seda plaani teada saada, peab midagi toimuma Jumala ja inimese vahelises suhtes.  Olin 18 aastane ja minu elu oli jooksnud karidele. Siis kutsuti mind Oleviste kirikusse sõnumiga, et Jumal suudab mind aidata. Sellel õhtul ma parandasin meelt ja palusin Jeesust oma südamesse tulla. Toimus tõeline elu muutus ja sellest õhtust alates olen näinud, et Jumalal on tõesti oma plaan minu elu jaoks!”

Alur ristiti Oleviste kirikus 11.05.1990, pastor Ülo Meriloo poolt.

Tulnud tagasi Saaremaale võttis Alur osa siinsetest vaimulikest koosolekutest ja üritustest. Üsna varsti liitus ta  Kuressaare Vaba Kogudusega, millest tänaseks on saanud Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Kuressaare Kogudus (Nelikaare Kirik).

Õppides ja kasvades siinsete vaimulike töötegijatega koos on ta kujunenud selliseks, kellena me täna teda tunneme.

Alur Õunpuu on teeninud koguduses, osadusgrupi juhina, noortetöö juhina, võtnud osa erinevatest Piibliõppe koolitustest ja kursustest.
Alur on lõpetanud EKNK Diakonikooli ja ordineeritud diakoniks 26.04.2009 piiskop Ago Lilleorg, praost Taavi Väli ja pastor Vello Usina poolt. Pastorikooli on Alur lõpetanud Tartus. Täna teenib ta EKNK Kuressaare Kogudust vanempastorina ja 2016 a. märtsist ka kogu EKNK-d kiriku juhina.
Alur on abielus, abikaasa Marviga on neil neli last, poeg Jan ja tütred Kristiine, Käti ja Lisanna.

Esileht

Meist
Kus asume

Teenistused

Mida me usume

Pastor

Pastori tervitus

Koguduse ajalugu

EKNK põhikiri

OLEN UUS!
Tööharud
Jumalateenistused

Lastetöö

Noortetöö

Palveteenistus

Muusikatöö

Koduosadused

Väikelaste mänguring PÄRLID


Materjalid
UUED VIDEOSALVESTUSED

Jumalateenistused

Piiskopi Karjasekiri

Prohvetlik sõna
Kontakt

 

© 2016 EKNK Kuressaare Kogudus
Kaare 6, Kuressaare
Tel. +372 5331 6153
E-mail: infonelikaareee
a/a EE30 2200 2210 1104 6162 Swedbank